Hydroterapia

Voda je vynikaj├║cim doplnkom rehabilita─Źnej starostlivosti pri rozli─Źn├Żch diagn├│zach pre deti aj dospel├Żch.

V z├ívere roka 2021 sme otvorili modern├ę hydroterapeutick├ę centrum s baz├ęnom a piatimi hydromas├í┼żnymi va┼łami s tryskami a podsvieten├şm. Hydroterapie podstupuj├║ deti a dospel├ş po─Źas rehabilita─Źn├Żch pobytov, rovnako s├║ v┼íak dostupn├ę aj ambulatnou formou.

V mesiaci marci sme obohatili intenz├şvne rehabilita─Źn├ę pobyty o extra vodn├ę terapie. Pre viac inform├íci├ş n├ís kontaktujte!

Gloria po─Źas rehabilit├ície v HENDI CENTRE

V┬ána┼íom hydrocentre m├┤┼żete absolvova┼ą:

  • Rehabilita─Źn├ę cvi─Źenie v┬ábaz├ęne s┬áterapeutickou skupinou (je s├║─Źas┼ąou intenz├şvneho bal├şka hydro)
  • Ambulantn├ę rehabilita─Źn├ę cvi─Źenie s┬ájedn├Żm terapeutom
  • Individu├ílne cvi─Źenie rodi─Źa s┬ádie┼ąa┼ąom
  • Kurzy pl├ívania pre hendikepovan├ę deti
  • Kurzy pl├ívania pre b├íb├Ątk├í a┬ánajmen┼íie deti
  • Tehotensk├ę cvi─Źenie vo vode
  • Proced├║ry v┬áhydroterapeutick├Żch vaniach
  • ┼ápeci├ílny k├║pe─ż na horn├ę a┬ádoln├ę kon─Źatiny s┬ágalvanick├Żm pr├║dom
  • Muzikoterapia vo vode
  • Terapia WATSU┬á┬«┬á– relaxa─Źn├í terapia v teplej vode
Gloria po─Źas rehabilit├ície v HENDI CENTRE
Gloria po─Źas rehabilit├ície v HENDI CENTRE
Gloria po─Źas rehabilit├ície v HENDI CENTRE

Tehotensk├ę cvi─Źenie vo vode!

Tehotensk├ę cvi─Źenie pom├┤┼że ┼żene zosta┼ą akt├şvnou a vo forme aj po─Źas tehotenstva. V─Ćaka akt├şvnemu postoju telo jednoduch┼íie zvl├ídne tehotenstvo a zmeny s n├şm s├║visiace. Tehotensk├ę cvi─Źenie tie┼ż prispieva k ─żah┼íiemu zvl├ídnutiu p├┤rodu, fyzickej i psychickej pohode a po p├┤rode sa ─żah┼íie vr├ítite sp├Ą┼ą k predp├┤rodnej forme.┬á Viac info a prihl├í┼íka.

Terapia WATSU┬á┬« (vodn├í Shiatsu)┬áje jemn├í forma telesnej terapie. Vznikla z techniky Zen-Shiatsu a sp├íja v sebe prvky z mas├í┼że, Shiatsu, mobiliz├ície k─║bov a svalov, stre─Źing, tanec a pr├ícu s meridi├ínmi v pr├şjemnej teplej vode.

WATSU┬« je vhodn├í pre ka┼żd├ęho bez rozdielu veku. Dopraje ├║─żavu pri obmedzenej pohyblivosti alebo bolesti chrbtice, ─Źi k─║bov. Terapiu ob─żubuj├║ tehotn├ę ┼żeny a je vhodn├í aj pre deti a dospel├Żch s telesn├Żm postihnut├şm. Je v├ştanou formou regener├ície deti, ─Źi seniorov a ┼íportovcov. Ako sp├┤sob relax├ície ju oce┼łuj├║ pracovne vy┼ąa┼żen├ş ─żudia, ktor├ş si sami nenajd├║ ─Źas na svoju vlastn├║ du┼íevn├║ hygienu. Zbavuje strachu z vody. Viac o terapii WATSU si pre─Ź├ştate TU.

Gloria po─Źas rehabilit├ície v HENDI CENTRE

HYDROMUZIKOTERAPIA

Hydromuzikoterapia prep├íja prvky muzikoterapie s vibroakustikou a v kombin├ícii s prvkami Watsu. V┼íetko sa to odohr├íva v multisenzorickom prostred├ş podsvieten├ęho baz├ęna s teplou vodou. Voda v─Ćaka svojej tekutej text├║re skvele obop├şna telo, pren├í┼ía zvukov├ę vlny a posil┼łuje ich energetick├║ dynamiku. Nervov├Ż syst├ęm zachyt├íva hmatov├ę, svalov├ę a kostn├ę vnemy sp├┤soben├ę hudobn├Żmi vibr├íciami. Hudobn├ę rytmy a basov├ę t├│ny maj├║ vplyv na postur├ílne funkcie, rovnov├íhu a hybnos┼ą; s├║ preto ve─żmi ├║─Źinn├ę pri zmier┼łovan├ş bolesti chrbta. In┼ítrument├ílne mel├│die hladia poko┼żku a tieto vnemy vytv├íraj├║ pr├şjemn├ę em├│cie. Hudobn├ę harm├│nie upokojuj├║ psychiku a vytv├íraj├║ atmosf├ęru vn├║torn├ęho pokoja. Napokon, ve─żmi vysok├ę t├│ny stimuluj├║ mozog a otv├íraj├║ dvere k verb├ílnej komunik├ícii.

Skuto─Źnos┼ą, ┼że vo vode je r├Żchlos┼ą zvukov├Żch v─║n r├Żchlej┼íia ako vo vzduchu, znamen├í, ┼że jej relaxa─Źn├Ż ├║─Źinok je ove─ża bezprostrednej a intenz├şvnej┼í├ş.┬á

Share This