Videogaléria

Elinka s SMA 1 a jej druhý pobyt v HENDI CENTRE.

V manažmente rodiny s dieťaťom s vážnym genetickým ochorením spinálna svalová atrofia (SMA) zohráva rehabilitácia od stanovenia diagnózy po celý život nezastupiteľnú úlohu. HENDI CENTRUM poskytuje od roku 2020 komplexnú rehabilitačnú starostlivosť pre pacientov s touto diagnózou z celého Slovenska a aj okolitých krajín. Elinke z Českej republiky diagnostikovali najťažší typ SMA 1 v piatom mesiaci života. Vďaka génovej liečbe a pravidelnej rehabilitácii krôčik po krôčiku napreduje. Pozrite si krátke video ako sa Elinke, ktorá v lete oslávi tri roky, darilo na druhom rehabilitačnom pobyte v HENDI CENTRE.

SWAZAR v HENDI CENTRE pomohol 5-ročnej Andrejke.

Kombinácia swapu a bazáru s charitatívnym rozmerom a bohatým sprievodným programom – to bol SwaZar v rehabilitačnom HENDI CENTRE v Piešťanoch. V utorok 29. novembra nás navštívil spisovateľ, hudobník a herec Braňo Jobus, aby deťom porozprával o svojich knižkách pre malých čitateľov. Na benefičnej akcii besedoval, zaspieval niekoľko pesničiek k príbehom a podpisoval knižky.

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Slovenska!

“Rehabilitačné HENDI CENTRUM začalo plniť svoj záväzok, ktorý avizovalo pri príležitosti osláv svojich prvých narodenín – venovať všetkým tokijským medailistom 500-eurový voucher na služby tamojšieho centra.”  (zdroj SPV, autor: Roman Végh)
Ako poďakovanie za úspešnú reprezentáciu venovalo HENDI CENTRUM každému paraolympíjskému medailistovi darčekový poukaz, ktorý môže využiť na intenzívnu rehabilitáciu alebo ambulantné terapie v našom zariadení. Veríme, že vďaka kvalitnej rehabilitáci s kvalifikovaným personálom prispejeme k ešte lepšej kondícii, regenerácii a motivácii k stále lepším výsledkom našich skvelých reprezentantov.

Veronika Bittnerova

V HENDI CENTRE sa intenzívne venujeme aj dospelým klientom. Pravidelná rehabilitácia má totiž zmysel počas celého života. Pacienti v dospelom veku majú vzhľadom na ich stav rôzne problémy. Cieľom rehabilitácie v dospelosti je udržanie samostatnosti, zníženie bolesti, podľa možnosti zachovanie schopnosti presúvania sa a tým aj zabránenie ich vlastnej izolácie. O prvom pobyte v HENDI CENTRE sa nám do kamery vyjadrila Veronika, ktorá prakticky rehabilituje celý svoj život.

Lucia Čambálová 

V HENDI CENTRE máme riešenie na každý pohybový problém. Veľa našich klientov trpí diagnózou Detská mozgová obrna, pri ktorej je potrebná celoživotná rehabilitácia. Ak dieťa alebo neskôr tínedžer či dospelý človek nerehabilituje, pohybovo ide naspäť. Pravidelné cvičenie je jedinou šancou na napredovanie nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke. 26-ročná Lucia s diagnózou DMO nastúpila do HENDI CENTRA bez veľkých očakávaní, no za pomoci stabilných a labilných pomôcok sa je podarili veľké veci. Aké? Dozviete sa v našom videu. 

Oliver Košinár

Naši kvalifikovaní fyzioterapeuti pristupujú k malým deťom vždy hravou formou. Používajú hračky a všetky možné prostriedky, aby dieťa pri intenzívnej rehabilitácii zaujali a malo tak dostatočnú motiváciu, ktorá ho ženie k pohybu. Dvojročný Oliverko začal v HENDI CENTRE rehabilitovať začiatkom roka 2021, v súčasnosti má za sebou dva intenzívne pobyty pre bábätka a najmenšie deti a absolvovaných niekoľko terapií ambulantnou formou. Vo videu sa dozviete ako napreduje.

Minúta o HENDI CENTRE

HENDI CENTRUM je moderné rehabilitačné zariadenie, ktoré prináša inovatívne rehabilitačné a liečebné postupy vhodné pre všetky vekové kategórie klientov – od najmenších detí až po seniorov. Ponúkame intenzívne rehabilitačné pobyty, ako aj ambulantnú starostlivosť. Rýchlo a najrýchlejšie sme sa snažili povedať to najdôležitejšie o centre. 

Share This