HENDI v centre diania 12. európskych hier hendikepovanej mládeže EMIL OPEN

30 / jún / 2023

V dňoch 21. – 25. júna sa v Brne v Českej republike uskutočnili Európske športové hry hendikepovanej mládeže Emil Open, ktoré boli plné obdivuhodných športových výkonov! Zúčastnilo sa na nich 12 krajín a viac ako 800 športovcov. Naše zariadenie je partnerom medzinárodného podujatia, ktoré sa nesie v duchu hesla „šport pre všetkých“  už druhý rok a tentokrát sme sa zapojili aj do sprievodného programu športových hier. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

V HENDI stánku sme pomohli uvoľniť namáhané telá mladých športovcov, rodičov a trénerov

Dotykmi sa ľudia liečili odjakživa, preto sme prispeli možnosťou absolvovať v našom HENDI stánku krátku zdravotnú masáž pred súťažou alebo zrelaxovať telo po športovom výkone. Počas dvoch športových dní bola naša zdravotná „šamanka“ Adriana k dispozícii všetkým účastníkom. Zároveň sme poradili ako správne cvičiť a používať pomôcky na cvičenie pri telesnom hendikepe a predstavili sme jednotlivé rehabilitačné programy a procedúry HENDI CENTRA. 

Ďakujeme, že sme mohli byť opäť súčasťou Európskych hier hendikepovanej mládeže EMIL OPEN, ktoré organizujú už po dvanásty raz naši českí priatelia z Nadačného fondu Emil. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Ako vystihnúť atmosféru hier?  

Úžasné prostredie, vzájomný rešpekt, množstvo priateľských stretnutí a pocit hrdosti na športovca, obetavých rodičov a trpezlivých trénerov. Potešila nás väčšia účasť ako vlani a výsledky slovenských športovcov, ich zápal pre hru a samozrejme radosť z medailových umiestnení.  

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

S hrdosťou a napätými emóciami sme fandili za krajinu, za šport, ale celý čas za neuveriteľné odhodlanie.  Ako partner podujatia sme odovzdali darčekový voucher na týždňový rehabilitačný pobyt v HENDI CENTRE 15-ročnej para plavkyni Alex Borskej, ktorá sa pripravuje na paralympiádu v Paríži. Tvár tohtoročných hier Emil OPEN z Litoměřic v Ústeckém kraji bola na hrách silným motivátorom pre ostatných športovcov s hendikepom. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

A prečo EMIL?

Šport nepozná hranice, chceme pomôcť  tým, čo robíme najlepšie a rovnako ako Emil dávame šancu vrátiť ľudí do života. Na letných hrách boli víťazmi všetci, predovšetkým sami nad sebou. Tešíme sa na rok 2024 a opätovné stretnutia.

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Share This