Víkend plný zábavy pre SMA deti priniesol veľkú vlnu emócií a radosti

8 / sep / 2022

Po prvýkrát desať detí trpiacich ochorením Spinálna svalová atrofia (SMA) spoločne so svojimi rodinami strávili SUPER VÍKEND v našom HENDI CENTRE. Špeciálny víkend plný zábavy je novinkou podporenou grantovým programom Krok pre teba 2022. Jedným zo zámerom tejto aktivity bolo aj spojiť SMA rodiny a poskytnúť im podporu pri zvládaní tohto ochorenia.

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Na zábavu nezostáva čas

Rodičia s deťmi trpiacimi ochorením SMA sa počas bežných dní, doslova, naháňajú z cvičenia na cvičenie a nemajú možnosť byť spolu dlhšie. Stretávajú sa len na chodbách rehabilitačného centra a na zábavu im veľa voľného času nezostáva. 

Hlavným cieľom organizovania SUPER VÍKENDU bolo vytvoriť priestor, v ktorom sa môžu SMA rodiny navzájom viac spoznať, ukázať im, že na diagnózu nie sú sami a odľahčiť situáciu v akej sa nachádzajú. SUPER VÍKEND bol skvelou príležitosťou ako stráviť čas plný hier a zábavy spolu s ostatnými deťmi. O citlivú prípravu bohatého programu sa postarali fyzioterapeutky z HENDI CENTRA, ktoré sa na chvíľu stali animátorkami a namiesto cvičení sa hrali, vymýšľali, súťažili a zabávali SUPER DETI. 

SMA je dedičné nervovosvalové ochorenie, ktoré obmedzuje pohyb, no všetky aktivity boli pripravené tak, aby ich deti zvládli, čo obzvlášť ocenili rodičia. Dôležité bolo, poukázať aj na to, že deti s týmto ochorením môžu zvládnuť všetko, ak sa im prispôsobí prostredie. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Tancovalo sa, spievalo, dokonca sa hľadal aj poklad

Pestrý program navrával, že nudiť sa celý víkend určite nikto nebude. SUPER VÍKEND začal v sobotu ráno slávnostným otvorením a osobným privítaním všetkých detí a ich rodičov. Detičky si zastrieľali na bránky, zahrali basketbal, veľké nadšenie prinieslo strieľanie z vodnej pištole a preteky s autíčkami. Pripravený bol aj pódiový program s vystúpením so psíkmi a nezabudnuteľná bublinková show. Deti po prvýkrát vôbec zažili karneval. Niekoľkokrát si zaspievali pesničku MY SME SUPER DETI, ktorá sa stala hymnou víkendu. O tom, že víkend dopadol nad očakávania, svedčili radosť a nadšenie detí a vrúcne poďakovania rodičov za to, že konečne mohli zažiť víkend plný zábavy bez bariér.

Organizovanie SUPER VÍKENDU bolo podporené projektom Asociácie pomoci postihnutým-APPA a je tohtoročnou novinkou v rámci grantového programu Krok pre teba 2022. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Share This