Detský Bobath terapeut v HENDI CENTRE

24 / máj / 2022

Dobré správy, ktoré potešia a dopomôžu k lepšiemu zdraviu!

Certifikáciou detský Bobath terapeut sa na Slovensku môže pochváliť len niekoľko zdravotníckych odborníkov a fyzioterapeutov. Nedávno tento, zatiaľ krátky zoznam o svoje mená obohatili naše kolegyne.

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

NDT – Basic Bobath v pediatrickej praxi

Špecializovaný kurz podľa kritérií European Bobath Tutors Association (EBTA) v spolupráci s Českou asociáciou detských Bobath terapeutov úspešne absolvovali dve naše šikovné kolegyne z Oddelenia rehabilitácie najmenších detí.

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Soňa Krchnáková a Erika Marlengová tvoria jeden tím a už niekoľko rokov spoločne pomáhajú rozvíjať sa najmenším klientom HENDI CENTRA. Absolvovaním 340 odborných hodín a štúdiom témy sa z nich stali oficiálne a medzinárodne uznané detské Bobath terapeutky. Rozširovaním si odborných zručností tak neustále obohacujú terapie pre detičky s rôznymi neurologickými poruchami pohybového aparátu, ktoré ich denne navštevujú. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Termín – Koncept Bobath je pomerne známy, ale čo konkrétne znamená v praxi?

“Koncept Bobath je otvorený terapeutický prístup, ktorý pracuje na neurovývojovom podklade. Pomáha malým deťom aj dospelým s obmedzenou schopnosťou byť účastným na aktivitách každodenného života z dôvodu poruchy poškodenia nervovej sústavy. Bobath je 24 hodinový koncept, ktorý terapeuticky podporuje dennú starostlivosť, hru a rovnako aj podiel jedinca na každodenných aktivitách.”  (zdroj ČADBT)

Share This