Press trip v HENDI CENTRE sa vydaril

18 / máj / 2023

V rámci spolupráce HENDI CENTRA a Rezortu Piešťany sa 10. mája v rehabilitačnom zariadení uskutočnila novinárska cesta pre zástupcov médií. Novinárov zaujali terapie aj ubytovanie

Vďaka spolupráci HENDI CENTRA a oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany k nám 10. mája zavítala skupina slovenských novinárov. Organizovaná novinárska cesta mala za cieľ oboznámiť účastníkov s ponukou HENDI CENTRA a zabezpečiť, aby zástupcovia médií sprostredkovali svojim čitateľom a poslucháčom prečo je o nás dobre vedieť. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Pre žurnalistov sme pripravili tematický a interaktívny  program vyzdvihujúci komplexnosť služieb, ktoré v HENDI CENTRE nájdu nielen rodiny so zdravotne znevýhodneným členom, ale aj bežný človek, ktorý sa borí s rôznymi, často aj drobnými pohybovými problémami, alebo si potrebuje iba vyčistiť hlavu od každodenných povinností. Poldenná novinárska cesta dostala príznačný názov – Ako sa ponáhľať vedome! Program pozostával z krátkeho privítania v konferenčných priestoroch budovy, po ktorom nasledovala prehliadka terapeutických miestností na piatom poschodí. Medicínsky riaditeľ HENDI CENTRA MUDr. Marián Markech predstavil koncept zariadenia z odborného pohľadu. Účastníci press tripu zavítali aj do priestorov hotela HENDI na šiestom poschodí, kde si vypočuli informácie aj o výhodách bezbariérového ubytovania, a na terase s krásnym výhľadom na piešťanskú scenériu na chvíľu „vypli“ od mestských ruchov. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Popoludní boli na programe prezentácia a praktické ukážky ambulantnej fyzioterapeutky Kitti Szurdiovej, ktorá dala novinárom tipy ako sedieť zdravo a zdôraznila prečo pri sedavom zamestnaní dbať na pohyb, cvičenie a prevenciu ochorení. Zúčastnení využili príležitosť vyskúšať tejping a nechali si zafixovať preťažené kĺby. Od vedúceho fyzioterapeuta Oddelenia starších detí a dospelých v HENDI CENTRE Tomáša Pillara sa dozvedeli, ako veľmi záleží na zdraví chodidiel, ako chodidlá ovplyvňujú postoj celého tela a ako predchádzať zlým stereotypom chôdze. Celá skupina si pozrela prístrojové vyšetrenie chodidiel špeciálnym podoskopom s následnou konzultáciou, ako nohám dopomôcť ku zdraviu.  

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Nechýbala návšteva moderného hydrocentra a ukážka relaxačnej WATSU® terapie so sprievodným slovom medicínskeho riaditeľa. Na upokojenie myšlienok sme pre novinárov pripravili meditačno-oddychovú terapiu s muzikoterapeutom Mariánom Gliganičom. Účastníci press tripu v závere dňa medzi sebou živo diskutovali a neskrývali svoje nadšenie, čo všetko sa dá v rámci rehabilitácie ponúknuť. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

 „Ďakujeme HENDI CENTRU, ktoré pre nás pripravilo pestrý program. Zástupcovia z viacerých slovenských médií sa dozvedeli nové informácie a samozrejme bolo výborné, že si veľa vecí mohli aj vyskúšať. Čiže nielen po teoretickej stránke, ale aj po tej praktickej. Novinári boli z prehliadky zariadenia a zo všetkých tých procedúr a terapií, ktoré v HENDI poskytujete, milo prekvapení. Nadchlo ich aj ubytovanie s krásnym výhľadom. Dozvedeli sa množstvo informácií a verím, že v slovenských médiách následne vyjde množstvo článkov s touto tematikou,“ povedala riaditeľka Rezortu Piešťany Tatiana Nevolná, ktorá s novinármi absolvovala niekoľkohodinový program.  

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Počas celého dňa panovala v HENDI výborná nálada. Za účasť ďakujeme zástupcom printových médií Pravda, SME Ženy a ich online verzií pravda.sk, sme.sk, zástupkyni redakcie týždenníka Eurotelevízia a zástupcom z Trnavského rádia. Tešíme sa na ďalšie stretnutia! ​

Share This