Mulligan koncept

6 / jún / 2022

Mobilizačné techniky manuálnej terapie prepojené s aktívnym pohybom pacienta podľa novozélandského fyzioterapeuta Briana Mulligana.

Neodmysliteľnou súčasťou kvalitnej práce fyzioterapeuta je neustále zdokonaľovanie nadobudnutých zručností a samozrejme ďalšie vzdelávanie. V HENDI CENTRE sa radi učíme a sledujeme trendy v našom obore, aby sme boli stále lepší a dokázali klientom poskytovať rehabilitačnú starostlivosť na najvyššej úrovni. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Kitti, naša fyzioterapeutka zodpovedná za ambulantné terapie a klientov, ktorí si k nám denne “odskočia” na rehabilitáciu s rôznymi ťažkosťami, sa odnedávna hrdí certifikátom absolvovania modernej rehabilitačnej metódy Mulligan koncept, nazvanej podľa jej autora, celosvetovo uznávaného fyzioterapeuta z Nového Zélandu, Briana Mulligana. 

Tento koncept je založený na kombinácii aktívneho a pasívneho prístupu ku klientovi, vďaka ktorému je možné dosiahnuť viditeľné až prekvapivé výsledky už po aplikácii prvej terapie. Technika manuálnej terapie je veľmi účinná a pri správnom prevedení je úplne bezbolestná.

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Prvky Mulligan konceptu v HENDI CENTRE zapracovávame do terapie pri osobách s vertebrogénnymi ťažkosťami (bolesti chrbta), pri bolestiach hlavy, závratoch, pri bolestiach kĺbov ako je napr. “zmrznuté rameno” (frozen shoulder), tenisový lakeť, pri bolestiach bedrových kĺbov alebo tiež poúrazových stavoch, či pri vyvrtnutí členka. 

Prostredníctvom techník Mulligan dochádza k spojeniu pasívnych a aktívnych prístupov fyzioterapeuta pri súčasne aktívnom pohybe pacienta. Základným princípom terapie je, že pohyb nikdy nesmie spôsobovať bolesť alebo dráždenie. Dôležitou súčasťou konceptu je aj autoterapia, pomocou ktorej pacient sám udržuje dosiahnuté efekty terapie. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Share This