SwaZar v HENDI CENTRE pomohol 5-ročnej Andrejke

1 / dec / 2022

Kombinácia swapu a bazáru s charitatívnym rozmerom a bohatým sprievodným programom – to bol SwaZar v rehabilitačnom HENDI CENTRE v Piešťanoch. 

V utorok 29. novembra nás navštívil spisovateľ, hudobník a herec Braňo Jobus, aby deťom porozprával o svojich knižkách pre malých čitateľov. Na benefičnej akcii besedoval, zaspieval niekoľko pesničiek k príbehom a podpisoval knižky. Od 14.00 do 18.00 hodiny bol pre návštevníkov pripravený bazár detského oblečenia, zdravotných pomôcok, špeciálnych hračiek a swap knižiek. Príležitosť dať nosenému oblečeniu pre najmenších druhú šancu a prečítané knižky vymeniť za neprečítané tituly využili desiatky návštevníkov. Podujatie bolo venované 5-ročnej Andrejke z Piešťan. Malé dievčatko so špeciálnymi potrebami musí pravidelne rehabilitovať, aby sa jeho zdravotný stav zlepšoval a raz mohlo viesť samostatný život. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Zábavné čítanie plné smiechu 

Beseda s Braňom Jobusom sa niesla vo veselom duchu. Deti v publiku sa dozvedeli ako vznikali dobrodružné príbehy aj to, že prvú detskú knižku s názvom Láskavé rozprávky autor napísal pred sedemnástimi rokmi – a odvtedy vydáva knihy pre malých čitateľov doslova ako na bežiacom páse. Na podujatí sa zúčastnila aj slovenská reprezentantka v parastolnom tenise Alena Kánová, naša strieborná medailistka z paralympiády v Tokiu. Deťom priniesla ukázať získané medaily a malým záujemcom venovala autogram. V knižnej časti SwaZaru boli na predaj aj nové knihy pre deti, ktoré prezentovala Mestská knižnica mesta Piešťany a návštevníci si mohli zakúpiť aj úspešné tituly Slovenského paralympijského výboru.​

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE
Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

Andrejku podporíme sumou vo výške 650 eur 

V závere akcie nechýbala tombola s peknými cenami od partnerov podujatia. Finančné príspevky a výťažok z predaja tombolových lístkov putoval pre 5-ročnú Andrejku, ktorej sa podarilo vyzbierať dokopy 650 eur. Symbolický šek s výťažkom odovzdala mame malej bojovníčky Jana Koyšová, zástupkyňa občianskeho združenia Žijeme len raz, ktoré pôsobí pri HENDI CENTRE. 

Gloria počas rehabilitácie v HENDI CENTRE

„Prvotná myšlienka Swazaru bola založená na budovaní malej knižnice priamo v rehabilitačnom zariadení. Chceli sme motivovať deti k čítaniu, priniesť vianočnú atmosféru a formou bazáru a charitatívnej tomboly pripomenúť dôležitosť druhej šance a vzájomnej dobročinnosti. Vo voľnočasových aktivitách nielen pre klientov HENDI CENTRA chceme aj naďalej pokračovať, tešíme sa na naše ďalšie podujatia a predvianočný charitatívny SwaZar 2023. Verím, že knižnica sa nám postupne naplní zaujímavými príbehmi, tie ľudské sú našou dennou súčasťou. Ďakujem všetkým, ktorým sa podieľali na organizácii podujatia, obchodným partnerom, zamestnancom a priateľom za krásne knižné, tovarové alebo finančné príspevky,“ zhrnula v závere podujatia za organizátorov Jana Koyšová. 

Podujatie sa konalo v rámci grantového programu Energia pre teba Nadácie ZSE a Asociácie pomoci postihnutým – APPA.
Veľké poďakovanie patrí spisovateľovi a hudobníkovi Braňovi Jobusovi a spisovateľke Agi Jankulákovej.

Ďakujeme všetkým sponzorom a partnerom za podporu projektu!

Share This